Анчелоти не би го менувал Инсиње за Икарди

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, вели дека никогаш не би го менувал Лоренцо Инсиње за Мауро Икарди. Аргентинецот е на продажба, Интер сака да се ослободи од него, а Неапол се споменува како можна дестинација. Сепак, за Анчелоти нема дилеми.

„Не би го менувал. Тој е нашиот капитен и среќни сме што е тоа така. Тие двајца многу се разликуваат. Знам дека не поврзувате со многу фудбалери бидејќи појавуваме интерес за нив, но заинтересирани се и други клубови, ништо не е лесно во преодниот рок“, вели Анчелоти. 

Наполи ги почна подготовките за новата сезона, а в сабота ќе го игра и првиот пријателски натпревар против Беневенто.

Се вчитува...