Анчелоти заигра на прославата на титулата на Реал и ја насмеа цела Шпанија (ВИДЕО)

Со победата над Еспањол, Реал Мадрид на четири кола пред крајот на Ла Лига ја осигура својата 35-та титула во историјата.

Играчите на Реал на „Бернабеу“ ја прославија новата титулата со новивачите, а потоа славјето се пресели на улиците на главниот град на Шпанија.

По прошетката со панорамскиот автобуст, на крај се славеше на главниот плоштад во Мадрид. А, во центарот на вниманието беше Карло Анчелоти кој максимално се опушти за време на прославата. Италијанскиот стратег дури и заигра со Винисиус, што многумина насмеа до солзи…

Се вчитува...