Англија доминира во европскиот фудбал – Челси ќе го предизвика Сити во Истанбул (ВИДЕО)

Челси ќе го предизвика Манчестер Сити во финалето од Лигата на шампионите, откако „сините“ вечерва во реваншот во Лондон славеа над Реал Мадрид со 2-0.

Лондонскиот тим и повеќе од заслужено е патник во финалето откако беше далеку подобар противник. Тимо Вернер во 28. минута донесе водство за домаќините, а конечните 2-0 ги постави Мејсон Маунт во 85. минута.

 

 

 

Се вчитува...