Анте Ребиќ две години во Милан

Хрватскиот репрезентативец, Анте Ребиќ во следните две сезони ќе биде дел од италијанскиот Милан потврди вечерва клубот. Тој доаѓа на двегодишна позајмица од Анјнтрахт Франкфурт со тоа што во договорот стои и опцијата за можност за целосно купвање. Во спортивен правец, од Милан во Ајнтрахт оди Андре Силва

Ребиќ кариерта ја почна во Сплит, во 2013 замина во Фиорентина,а потоа и во Верона и во Лајпциг од каде што се пресели во Ајнтрахт. Член е на хрватската репрезентација од 2013 година.

 

Се вчитува...