Арда Туран: Сакам да го одработам договорот со Барселона

Турскиот интернационалец Арда Туран и дефинитивно останува во Барселона. Иако имаше најави за негов можен трансфер во Кина, каде за него беа заинтересирани неколку клубови и нудеа баснословни суми, тој сепак пресече дека сака да остане на „Камп Ноу“. Има договор до 2021 година и сака да го одработи до крај.

„Многу сум срежен во Барселона и имам актуелен договор до 2021 година. Сакам да го одработам во целост. Во Барселона играат најдобрите фудбалери во светот и јас сакам да бидам значаен дел од овој тим“, изјави Арда Туран.

Се вчитува...