Арсенал елиминиран: Олимпијакос со гол во 119. минута до осминафинале во ЛЕ (ВИДЕО)

Арсенал доживеа елиминација во 1/16-финалето од Лигата на Европа откако во продолженијата загуби од грчки Олимпијакос со 1-2. „Топчиите“ имаа 1-1 се до 119. минута за место во осминафиналето, но Ел Араби погоди на една минути пред крајот за триумф на Грците и место меѓу најдобрите 16 екипи во ЛЕ.

Претходно, откако во регуларниот дел беше 0-1 за Олимпијакос, Обамејанг погоди за 1-1 во 113. минута.

По регуларниот дел од натпреварот Грците имаа предност од 0-1 благодарение на голот на Сисе во 53. минута од средбата…

Се вчитува...