Арсенал со пораз од Хиберниан ги стартуваше подготовките за новата сезона (ВИДЕО)

Премиерлигашот Арсенал со изненадувачки пораз од шкотски Хиберниан од 2-0 ги стартуваше подготовките за новата сезона. Шкотите до водство дојдоа во 21. минута кога Бојл ја искористи грешката на младиот голман на „топчиите“ Артур Оквонко.

Конечните 2-0 ги постави Мекеј во 69. минута. Николас Пепе во 73. минута не реализираше пенал за Арсенал, а до крајот клубот од Лондон преку Смит Роу намали на 2-1.

 

Се вчитува...