Арсенал во 97. минута се спаси од пораз со Фулам… (ВИДЕО)

Арсенал со гол во 97. минута успеа да се спаси од пораз во дуелот со Фулам во 32. коло од Премиерлигата.

„Топчиите“ извлекоа реми (1-1) благодарение на голот на Нкетиах во седмата минута од судиското продолжение.

 

Претходно, гостите поведоа со голот на Маја во 59. минута.

 

Се вчитува...