Асенсио ги одбил Тотенхем и Милан

Реал Мадрид имал две понуди на маса за потписот на Марко Асенсио. Тотенхем и Милан сакале да го доведат младиот Шпанец кој нема адекватна минутажа во кралскиот клуб.

Сепак, Асенсио ги одбил тие понуди велејќи дека сака да се бори за место во стартниот тим на клубот од „Сантијаго Бернабеу“.

Асенсио имаше проблем со повреди последната година, но и покрај тоа се уште верува дека може да се врати во првиот тим на „кралевите“.

Се вчитува...