Ашковски промовиран во дресот на Сепси (ФОТО)

Стефан Ашковски и официјално промовиран во дресот на романскиот Сепси.

Повремениот македонски репрезентативец кој изминативе две години беше член на Ботошани, останува во Романија, но сега во дресот на Сепси.

Претходно во својата кариера 29-годишниот Ашковски има настапи и за српските Партизан и Напредак, полска Горник Лечна, холандска Фортуна Ситард, како и Славија Софија.

Се вчитува...