Аталанта го декласира Лацио на „Олимпико“

Аталанта е сериозен конкурент за највисок пласман, можеби и за титулата во Серија А. Го докажа тоа со одличното издание и убедливиот триумф (1-4) против Лацио на „Олимпико“.

Алехандро Гомез беше двоен стрелец за гостите од Бергамо, резултатот го отвори Робин Госенс, а стрелаше и Ханс Хатебур. Единствениот гол за „лацијалите“ го постигна Фелипе Каиседо.

Се вчитува...