Аталанта ја совлада Монца и остана во игра за ЛШ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Аталанта стигнаа до голема победа во битката за пласман во Лигата на шампионите откако вечерва на гостински терен славеа кај Монца со 1-2 во последниот натпревар од денешната понуда во 33. коло во италијанската Серија А.

Гостите поведоа со 0-1 со погодокот на Де Кетеларе во 44. минута. На 0-2 зголеми Туре во 72. минута, додека конечните 1-2 беа дело на Даниел Малдини во 89. минута.

Monza 0-2 Atalanta – El Bilal Toure 72′
byu/Meladroitdimage insoccer

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...