Аталанта по само 20. минути останува со играч помалку – Црвен картон за Фројлер (ВИДЕО)

Фудбалерите на Аталанта ќе мора да играат 70. минути со играч помалку на осминафиналниот натпревар против Реал Мадрид, откако Ремо Фројлер доби црвен картон. Фројлер по стартот над Менди доби директен црвен, кој за волја на вистината главниот арбитар на мечот, Германецот, Штилер го даде престого.

 

 

Се вчитува...