Аталанта реди победи, ЛШ е се поблиску (ВИДЕО)

Аталанта ја продолжи добрата серија во италијанскиот шампионат, откако денеска остварија важна победа на гостувањето кај Џенова со 1-4.

Де Кетелар во 22. минута донесе предност, а Малиновски во 51. минута од средбата успеа да израмни. Копмајнерс само четири минути одново донесе предност, а Запакоста во финишот стави точка на трите бода. Аталанта дојде и до четврти гол преку Туре.

Со оваа победа Аталанта и натаму сонува пласман во ЛШ слендата сезона. Сега има 42 бода, или три повеќе од Болоња, и четири од Рома.

Се вчитува...