Атлетико Мадрид „без муниција“ во Леганес

Атлетико Мадрид не успеа да стигне и до четвртата своја едноподруго во шпанскиот шампионат ремизирајќи во 7. коло на гостувањето против Леганес.

„Јорганџиите“ останаа „без муниција“ на гостински терен против Леганес кој успеа да се задржи пред налетите на фаворитот, на крајот ремизирајќи без голови.

По ова реми, Атлетико Мадрид остана на третата позиција со 15 бода, еден помалку од второпласираната Севилја, и три помалку од водечката Барселона која има и натпревар помалку.

Се вчитува...