Атлетико Мадрид го купува Влаховиќ за 60 милиони евра

Атлетико Мадрид подготвува понуда вредна дури 60 милиони евра за 21-годишниот српски напаѓач Душан Влаховиќ.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Атлетико Мадрид е цврсто решен во своите редови да го донесе фудбалерот на Фиорентина кој минатата сезона во Серија А постигна 21 гол.

За Влаховиќ, како што е познато, сериозен интерес пројавуваат и Ливерпул и Тотенхем. Но, се чини „јорганџиите“ со понуда од 60 милиони евра се најблиску до неговите услуги.

Се вчитува...