АТП во Торино: Алкараз го „збриша“ Медведев

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз, беше поуспешен од Данил Медведев на завршниот АТП Турнир во Торино. Алкараз без загубен сет на свој сервис, го доби дуелот со 6-4, 6-4 во сетови.

За Алкараз ова беше втора победа на АТП Турнирот, после почетниот пораз од Зверев. Токму Зверев против Рубљов ќе се бори за пласман во полуфиналето. Дуелот е закажан за вечерва од 20:30 часот.

Во другата група А, Јаник Синер дојде до третата победа на турнирот, додека Ѓоковиќ има две, Руне една, а Хуркач и Циципас немаат ниту една, но Полјакот има само еден одигран меч, додека Циципас два.

Се вчитува...