Б-Р-У-К-А…… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкендија негативно ги изненади своите навивачи со елиминација уште во првото квалификациско коло за Лигата на шампионите од естонски Номе Калју.

Тетовци и покрај предноста од 0-1 од првата средба во Талин, дозволија на реваншот на арената „Тодор Проевски“ пораз од 1-2 со гол примен во 91. минута кој значеше крај за настапите во Лигата на шампионите. Па, на крајот Ќатип Османи и неговите избраници со свирежи од малубројните навивачи на Шкендија во Скопје беа испратени за Тетово…

 

 

Се вчитува...