Бадел без милост за стружанки (фотогалерија)

Бадел е првиот финалист во женска конкуренција во Купот на Македонија, откако актуелните шампионки на Македонија славеа на дуелот со Струга со убедливи 59-40.

Стружанки парираа до пред самиот крај на првото полувреме, но потоа Бадел успеа резултатски да се одлепи и на крајот да стигне до победата.

Ривал во финалето на „баделки“ ќе биде победникот од второто полуфинале меѓу Вардар и Работнички.

Се вчитува...