Баер Леверкузен од Менхенгладбах ја почнува одбраната на титулата

Борусија Менхенгладбах ќе го пречека шампионот Баер Леверкузен во првото коло во Бундеслигата, одлучи ждрешката одржана денеска.

Во првото коло гостува и Баерн Минхен, кај тимот на Волфсбург. Борусија Дортмунд игра дома против Ајнтрахт Франкфурт, додека Штутгарт гостува кај Фрајбург.

1.КОЛО БУНДЕСЛИГА (23/24/25 АВГУСТ)

Борусија М. – Баер Л.

Лајпциг – Бохум

Хофенхајм – Кил

Аугзбург – Вердер

Мајнц – Унион Берлин

Борусија Д. – Ајнтрахт Ф.

Фрајбург – Штутгарт

Волфсбург – Баерн М.

Сент Паули – Хаденхајм

Се вчитува...