Баерн и до трофејот во Купот на Германија

Баерн Минхен, сосема очекувано, стигна и до трофејот во Купот на Германија триумфирајќи во финалето против Баер Леверкузен со 4-2.

Баварците победата ја најавија уште во 16.минута со голот на Алаба. Гнабри во 24.минута зголеми на 2-0.

Во второто полувреме, Левандовски во 59.минути зголеми на 0-3, а откако Леверкузен намали на 1-3, најдобриот офанзивец на Баерн во 89.минута зголеми на 1-4. Хаверц во последните секунди од пенал ублажи за конечни 2-4.

Се вчитува...