Баерн ја признава грешката: Го враќа играчот кој му донесе титула на нивниот ривал

Хрватскиот интернационалец Јосип Станишиќ, зад себе имаше одлична сезона во Баер Леверкузен. Тој во овој клуб дојде како позајмен од Баерн Минхен, и успеа да испише историја со „фармацевтите“.

Крајот на сезоната го дочека како првак, а интересно е тоа што стрелаше против својот клуб Баерн во дербито. Исто така погоди на некои важни мечеви (како против Борусија Дортмунд во 97 минута) и донесе неколку клучни бодови во битката за титулата.

Тој сега изјави дека се враќа во Баерн Минхен.

„Мојата иднина? Можам само да кажам дека мојата позајмица истекува, и дека сум играч на Баерн Минхен, со кого имам договор. И додека бев во Леверкузен, цело време бев во контакт со челниците на Баерн, кои ми честитаа на мојот успех“, изјави Станишиќ.

Се вчитува...