Баерн Минхен ја преживеа првата меч топка на Милано (ВИДЕО)

Баерн Минхен останува во живот за пласман на Ф4 турнирот во Евролигата, откако вечерва славеше на домашен терен против Милано со 85-79.

Владими Лучиќ со 27 поени беше прво име во таборот на Баварците, додека кај Милано се истакна Дилејни со 18  поени.

Се вчитува...