Баерн Минхен не го дава столбот на тимот – нови договори за Кимих и Горетска

Баерн Минхен го продолжи договорот со Џошуа Кимих до 2025 година, а блиску до ставаљње на потпис за нова соработка е и Леон Горетска, пренесува добро упатнениот Фабрицио Романо.

Кимих е дел од баварскиот клуб од 2015 година кога премина од редовите на Лајпциг и веднаш се наметна како еден од клучните играчи во одбраната тимот.

Горецка пак пристигна на „Алијанц Арена“ во 2018 година, а и покрај тоа што постоеше интерес од Манчестер Јунајтед, англискиот клуб никогаш не бил блиску до ангажирање на Германецот.

Се вчитува...