Баерн Минхен за 13 минути го „реши“ Волфсбург

Баерн Минхен ја забележа 23. победа во Бундеслигата откако во 33. коло славеше на домашен терен со 2-0 против Волфсбург.

Натпреварот го отврои Звонарек со гол в о 4. минута, а во 13. минута Горецка реализираше за 2-0.

Со денешната победа Баерн Минхен се врати на втората позиција на табелата со два бода предност пред третопласиранипт Штутгарт, додека Волфсбург останува при средината на теренот со 37 освоени бодови.

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...