Баерн не се отпишува така лесно: Милер за израмнување во Минхен… (ВИДЕО)

И покрај негативата од 0-2 фудбалерите на Баерн Минхен се вратија на натпреварот и во игра за пласман во полуфинале во Лигата на шампионите, израмнувајќи на 2-2 во пресметката со ПСЖ.

На дуелот во Минхен, Томас Милер со погодокот во 60. минута донесе израмнување за германскиот гигант…

Се вчитува...