Баерн тргна со реми во Менхенгладбах во новата сезона од Бундеслигата (ВИДЕО)

Баерн Минхен ремизираше (1-1) на гостувањето против Борусија Менхенгладбах на стартот од новата сезона во Бундеслигата.

Домашните поведоа на натпреварот со голот на Плеа уште во 10. минута од средбата

Но, конечните 1-1 ги постави Левандовски со голот во 42. минута.

Се вчитува...