Бајлс со ново откажување во Токио

Американската гимнастичарска ѕвезда Симон Бајлс, која на Игрите во Рио освои четири злата го откажа настапот во финалето на партер на Олимписките игри во Токио.

Бајлс како прочина за откажувањето ги наведе психичките проблеми и вели дека менталното здравје и е единствено нешто за што се грижи во моментот. Ова воедно ќе биде и ново откажување на Американката која претходно се повлече од неколку финални меча.

Гимнастичарката која важи за една од најдобрите во светот досега на Светските првенства и Олимписките игри освои дури 31. медал.

Се вчитува...