Барди ја отвори претсезоната со одличен погодок за Леванте (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди на одличен начин ја отвори претсезоната со тимот на Леванте. Иако неговата екипа загуби на пријателскиот меч против Вилјареал, Барди беше стрелец на убав погодок во поразот од 1-2. Барди погоди од 16 метри во 87.минута од дуелот.

Се вчитува...