Барди „капитенски-прецизно“ за удвојување на водството во Ереван (ВИДЕО)

Македонија игра неверојатно и веќе има предност од 0-2 на гостувањето кај Ерменија во натпреварот од 9. коло од квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 во Катар.

Водство од 0-2 за „црвено-жолтите“ донесе капитенот Енис Барди со прецизен удар од некои 20 метри.

 

Се вчитува...