Барди од пенал ги решава дилемите околу победникот во Ереван (ВИДЕО)

Македонија ги решава сите дилеми околу победникот на мечот против Ерменија од 9. коло во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година, откако Енис Барди од пенал носи водство од 0-3.

Откако Хамбарѕунијан го фаулираше капитенот на Македонија, тој на сигурен начин го изведе пеналот за убедливо водство.

 

Се вчитува...