Барселона без никакви проблеми со „фенерџијата“ Жалгирис, Олимпијакос славеше во Милано

Кошаркарите на Барселона без никакви проблеми славеа против „фенерџијата“ Жалгирис со 96-73 во 12. коло од Евролигата.

Уште од самиот почеток на натпреварот каталонскиот тим ја потврди фаворитската улога, па во континуитет низ мечот се чекореше до конечната победа.

Јокубаитис со 15 поени беше најефикасен кај Барселона, дополнето и со седум асистенции, а Вебстер со 13 поени беше најефикасен кај Жалгирис.

Претходно, Олимпијакос со 72-93 славеше на гостувањето против Милано, додека Лион како гостин со 84-85 триумфираше против Монако.

Се вчитува...