Барселона го врати „брејкот“ против Зенит (ВИДЕО)

Барселона поведе со 2-1 во четвртфиналната серија против рускиот Зенит во Евролигата, откако вечерва славеше во Санкт Петерсбург со 70-78. Дејвис со 22 поени беше прво име во победничкиот табор, додека кај поразените се истакна Били Берон со 17 поени.

Двата тима одиграа израмнет меч во кој само нијанси на крај пресудија на страна на поискусниот каталонски клуб.

 

 

Се вчитува...