Барселона со засилување од европскиот шампион (ФОТО)

Барселона не успеа да стигнe до титулата во Евролигата откако на Ф4 турнирот во финалето загуби од Ефес, но каталонците веќе работат за составување на тим кој следната сезона ќе ја покори Европа. Најновата аквизиција на тимот од „Блауграна“ доаѓа токму од европскиот шампион, а неговото име е Сертач Шанли.

Турскиот репрезентативец претходната сезона блесна во „сино-белиот“ дрес во Келн каде беше еден од најдобрите играчи на тимот од Истанбул со просек од 15.5 поени, 5.0 скока и 2.0 блокови по натпревар.

Се вчитува...