Барти не знае за доста, преку нова победа до пласман во четвртфинале на Вимблдон

Првата носителска на Вимблдон, Ешли Барти запиша нова победа од 7-5, 6-3, совладувајќи ја Барбора Крејчикова, па на овој начин обезбеди четврфинале.

Ешли ја оправда фаворитската улога на овој дуел, успевајќи без поголеми проблеми да го добие првиот сет. Кон крајот на мечот во вториот сет успеа да ја запчеати победата со вкупен резултат од 2-0, па успеа да се доближи на уште некој чекор до големото финале на Вимблдон.

Се вчитува...