Беласица ги стартуваше подготовките за новата сезона

Македонскиот фудбалски второлигаш Беласица денеска ги стартуваше подготовките за новата сезона во Втората македонска фудбалска лига.

На првата прозивка на шефот на стручниот штаб Стојанов беа 27 играчи од кои и неколку млади играчи од сопствената школа. Во наредните денови ќе бидат претставени и првите летни засилувања кои ќе бидат освежување за новата сезона на нашиот тим како и планот на пријателските натпревари.
Цел на струмичкиот тим во новата сезона ќе биде што подобар пласман во второто по ранг фудбалско натпреварување во Македонија.

Се вчитува...