Беса се пофали со Адама Самаке од Македонија ЃП

Новиот прволигаш Беса има сериозни амбиции во својата прва прволигашка сезона. Во тимот од Добридол пристигнаа веќе проверени имиња како Костадин Захов, Горан Силјановски и Меџит Незири, a откако денеска беше провмовиран и Австриецот Адем Драгановиќ, Беса се пофали со уште еден интернационалец.

Се работи за фудбалерот од Брегот на Слованата Коска Адама Самаке. Самаке минатата сезона ја помина во дресот на Македонија Ѓорче Петров, а сега повторно ќе настапува во ПМФЛ, но овој пат во Беса Добридол.

Се вчитува...