Бесар Гуџуфи за половина милион евра потпиша петгодишен договор со Бешикташ (ФОТО)

Еден од најголемите македонски фудбалски таленти, Бесар Гуџуфи, својара кариера ја продолжува во турскиот гигант Бешикташ!

16-годишниот Гуџуфи и официјално е промовиран во новиот турски шампион потшишувајќи петгодишен договор за вкупна сума од 480.000 евра.

Гуџуфи, кој фудбалски потекнува од школата на Вардар, е член на репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 17 години а изминативе шест месеци настапуваше за струмичка Беласица.

Се вчитува...