„Бесот на Меси“ во три фотографии (ФОТО)

Лионел Меси не се снаоѓа баш најдобро во редовите на Пари Сен Жермен откако летово како слободен фудбалер од Барселона. Откако беше заменет тој на вчерашниот меч против Олимпик Лион беше бесен, а неговиот тим дури тогаш успеа да стигне до победа и тоа со голот на Мауро Икарди во судиското продолжение.

Се вчитува...