Без конкуренција: Одбраната на Митревски, број 1 во колото во ЛШ (видео)

Никола Митревски беше брилијантен на голот на Порто при триумфот над Пик Сегед, а неговата бравурозна интервенција при запирањето на двојниот цепелин на Канелјас сосема оправдано се најде на врвот на Топ 5 листата со најдобри одбрани во ова четврто коло од Лигата на Шампионите.

Во оваа топ-листа се најдоа уште и Волф, Мелер, Фрајс и Вујовиќ, но македонскиот голман апсолитно заслужено се најде на врвот.

Се вчитува...