„Би сакал Тијана Бошковиќ да ми удри шамар…“

Српските одбојкарки ја совладаа Италија во четвртфиналето на Олимписките игри во Токио со 3-0, а Тијана Бошковиќ одигра неверојатен натпревар, па оправдано ги освои симпатиите и беше предмет на урнебесни коментари на социјалните мрежи.

Таа запиша 24 поени и ја проби одбраната на светскиот вицешампион во одбојка, а ова не помина незабележано во српската спортска јавност. Сите оние кои го следеа натпреварот со Италија (25:21, 25:14, 25:21) видоа колку Бошковиќ со помош на Маја Огњеновиќ ја измачуваше Италија и продолжи онаму каде што застана во првата фаза од натпреварувањето.

Коментарите на социјалните медиуми беа прилично духовити и урнебесни. Од сите нив, се издвојува коментар во кој еден маж посака Тијана Бошковиќ да му удри шамар ако повторно сака да ја повика поранешната девојка.

 

Kad pozelim da se javim bivsoj volio bih da mi Tijana Boskovic opali samar

— Beranac (@beranac_) August 4, 2021

 

 

Следниот противник на Србија во полуфиналето на Олимписките игри е селекцијата на Соединетите Американски Држави.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum