Биелса е херојот на Лидс: Соседите му приредија убав пречек по големиот успех (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски и фудбалерите на Лидс Јунајтед и официјално обезбедија пласман во Премиер – лигата. Заслугите секако одат на адреса на фудбалерите, но медиумите на Островот потенцираат дека менаџерот Марсело Биелса е главната причина поради која Лидс Јунајтед по пауза од цели 16 години се враќа во елитата.

Биелса доби прекрасен пречек од соседите откако ВБА загуби од Хадерсфилд, а со тоа Лидс Јунајтед го официјализираше своето враќање во Премиер – лигата.

Се вчитува...