Билингем е вториот најмлад стрелец во историјата на ЛШ, знаете ли кој е најмладиот?

Младиот англиски вундеркид Џад Белингем постигна гол во реваншот од четвртфиналето против Манчестер Сити во Лигата на шампионите.

Белингем со овој гол стана вториот најмлад стрелец во историјата на Лигата на шампионите со 17 години и 289 дена, а рекордер се уште останува Бојан Кркиќ кој во 2008 година имаше 17 години и 217 дена.

 

Се вчитува...