Битола чека титула…. Вардар го чека пекол во “Боро Чурлевски” (ФОТО/ ВИДЕО)

Во Битола се е подготвено за мечот на сезоната во мак-ракометот, мега-пресметката меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар.

Математиката е јасна, “пелистерци” со победа или реми би направиле џиновски чекор напред кон шампионската, што би била прва за битолчани по пауза од 17 години.

Се вчитува...