Битолчани до ФФМ: Чекаме разумна одлука – Пелистер во Прва лига

Раководството на ФК Пелистер преку соопштение до јавноста побараа од раководствотот на ФФМ што поскоро да биде донесена одлука дали и како ќе продолжи сезоната во Втората лига – запад, каде битолчани моментно се првопласирани на табелата.

Тие потсетуваат дека клубот слави јубилеј – 75 години од своето постоење, се финишира и со реновирањето на стадионот, па како „шлаг на тортата“ се очекува враќањето во елитното друштво.

 

Се вчитува...