Блесок на Адеми – Динамо води во Будимпешта (видео)

Динамо Загреб поведе на гостувањето во Будимпешта против Ференцварош благодарение на Аријан Адеми, откако македонскиот репрезентативец одлично се снајде во противничкиот шеснаесетник и со прецизен удар со левата нога го совлада домашниот голман.

Резултатот од првиот меч во Загреб гласеше 1-1, па со овој резултат Динамо би се пласирал во последната квалификациска рунда за влез во Лигата на шампионите.

Се вчитува...