„Блицкриг“ на Работнички во Штип – два гола за четири минути, но Брегалница ја врати неизвесноста (ВИДЕО)

Во Штип возбудувања во вториот дел. Се разбудија стрелците, па Работнички во 56. и во 60. минута со головите на Ристевски и на Тодоровски стигнаа до 0-2 и ги казнија грешките на штипјани.

Брегалница, пак, веднаш се врати и постигна гол преку Стојанов во 65. минута за да ја врати неизвесноста на натпреварот за 1-2.

Се вчитува...