Блокада на фановите на Челси – Тимот не може да стигне на стадион за мечот со Брајтон (ВИДЕО)

Се уште не стивнуваат реакциите за новоформираната Суперлига. Англиските навивачи се најмногу разочарани од своите тимови и веќе голем дел од нив се откажуваат од клубот за кој навиваат цел живот.

Најверните фанови на Челси се собраа пред Стемфорд Бриџ пред вечерашниот натпревар против Брајтон и недозволуваат клупскиот автобус да влезе на стадионот. Петр Чех кој е дел од клубот се обиде да ја смири толпата барајќи од нив да ги пуштат фудбалерите на стадионот.

„Дозволете ми да го средам ова. Пуштете го автобусот. Дајте им време на луѓето“, велеше кон насобраните Чех. 

 

Се вчитува...