Бобан Блажески од Охрид се пресели во Струга

Бобан Блажески е нов ракометар на РК Струга. Тој од 2016 година настапуваше за РК Охрид, а по прекинување на соработката со македонскиот прволигаш тој реши да се врати во родната Струга.

Блажески во Охрид пристигна во 2016 година и веднаш се наметна во тимот. Тој беше дел од екипата која избори пласман и играше во европските натпреварувања.

 

Се вчитува...