„Боли глава“ кореографија на навивачите на Борусија Дортмунд (видео)

Навивачите на Борусија Дортмунд уште еднаш покажаа зошто важат за едни од најдобрите во Европа, со неверојатната кореографија што ја подготвија за време на синоќешниот дуел со Ајнтрахт.

Погледнете како изгледаше трибината позната под името „жолт ѕид“, како се создаваше кореографијата, со назив – голем град, Дортмунд, мојот сон…

Се вчитува...